gramatas spacer atklatnes spacer perles

Četru likums

Romāns

Ians Koldvels un Dastins Tomesons

Ian Caldwell, Dustin Thomason. The Rule of Four

ISBN 9984-663-93-0
388 lappuses, mīkstie vāki, formāts 143 x 205 mm
Izdevniecībā grāmata šobrīd nav iegādājama

Nokopēt grāmatas fragmentu (83 KB)

Prinstonas universitātes absolvēšanas priekšvakarā diviem studentiem gandrīz izdodas atklāt noslēpumus, ko glabā «Hypnerotomachia Poliphili» – renesanses laikmeta teksts, kas gadsimtiem ilgi licis velti lauzīt galvu neskaitāmiem zinātniekiem. Piecsimt gadu vecā «Hypnerotomachia Poliphili» ir kļuvusi slavena kā grāmata, kas iegūst hipnotisku varu pār katru, kas mēģina to pētīt. Beidzot tā grasās atklāt savus noslēpumus Tomam Salivanam, kura tēvs bijis kā apsēsts ar šo grāmatu, un Polam Herisam, kura nākotne ir atkarīga no «Hypnerotomachia Poliphili». Tomēr brīdī, kad grāmatas noslēpumi šķiet teju, teju atklāti, pētījums sāk it kā mīņāties uz vietas – līdz brīdim, kad Toma un Pola rokās nonāk kāda senu dienasgrāmata, kurā viņi atrod pierādījumu tam, ka neizprotamais renesanses laikmeta teksts satur kādu šifrētu norādi.

«Četru likums» ir stāsts par intrigu, kas nepazīst laika robežu, žilbinošu erudīciju un bezgalīgu iztēli. Tas ir stāsts par jaunekli, ko saista gan nākotnes izredzes, gan pagātnes valdzinājums, par jaunekli, kura vienīgie padomdevēji ir draudzība un mīlestība. Grāmata ir spraiga un kaisla. Tas vienlaikus ir gan neatvairāmas spriedzes romāns, gan arī bagātīgas izdomas pilns stāsts par brieduma sasniegšanu.Lasītāju vērtējums


  Sanita   2010. gada 5. janvārī

Jo vaiāk iedziļinos faktos ap grāmatu, jo vairāk šķiet, ka patika. Demžēl, brīzām paredzma. Pat ļoti. Bet kalpo kā lielisks ieskats renesanses kultūrā. Sevišķi "aizķēra" galvenā varoņa monologi-domas.


  ELa   2006. gada 9. septembrī

Ļoti atika šī grāmata. pa pirmo.


  madara   2005. gada 29. novembrī

ļoti laba grāmata. interesants sižets + ļoti interesants ieskats renesanses mākslas vēsturē, kas manuprāt ir vērtīgāks par pašu galveno sižetu.


  Dagmāra   2005. gada 20. oktobrī

Super grāmata, laimīgas beigas, tieši manā stilā... Kaut kas mistisks, kas beigās izrādās kaut kas grandiozs... bet kā jau vienmēr, ja tā būtu īstenība, tad aprakstītu arī kapenes. Taču vienalga iesaku izlasīt.


  Bruno   2005. gada 21. aprīlī

Laba literatūra, bet Eņģeļpāvests bija labāks. Uztvertais žanrs ir ļoti labs.


Mans vērtējums

Mans vārds:

Cik augstu vērtēju šo grāmatu? (1-5) 1 2 3 4 5

(Pret spameriem) Cik ir viens plus viens (vārdiem)?

Komentārs:


Komentāri, kas neattiecas uz grāmatu, var tikt rediģēti vai dzēsti.