gramatas spacer atklatnes spacer perles

Piedzīvojumi – mans mūžs

Pārsteidzošiem sasniegumiem bagāta dzīve gandrīz visa 20. gadsimta garumā

Sesila B. Mērfija un Normens D. Vons

Cecil B. Murphy, Norman D. Vaughan. My Life of Adventure

ISBN 9984-663-09-4
304 lappuses, cietie vāki ar pārvāku, formāts 145 x 209 mm


Nokopēt grāmatas fragmentu (72 KB)

«Cilvēks, kurš uzdrīkstas veikt lielus darbus un gūt spožas uzvaras, kā arī pārciest zaudējumus, ir daudz laimīgāks par tām nabaga dvēselēm, kuras nespēj nedz priecāties, nedz ciest, jo dzīvo tajā palsajā krēslā, kura nepazīst nedz uzvaras, nedz sakāves.»

Teodors D. Rūzvelts, 1899. gadā

Normens D. Vons ir dzimis 1905. gadā. Tas bija Teodora D. Rūzvelta prezidentūras un polāro apgabalu izpētes ziedu laiks. Jau agrā bērnībā zēns klausās nostāstus par Robertu Pīriju, Rualu Amundsenu un seru Robertu Falkonu Skotu. 1925. gadā N. D. Vons pārtrauc studijas Hārvarda universitātē un dodas strādāt pie viena no saviem elkiem – sera Vilfreda Grenfela. Viņš dzīvo Ņūfaundlendā un vada suņu pajūgus, palīdzēdams Grenfela misijas darbiniekiem sniegt medicīnisko palīdzību nomaļo ciematu iedzīvotājiem. Pēc trim gadiem viņš uz visiem laikiem pamet universitāti un kopā ar admirāli R. Ī. Bērdu dodas ekspedīcijā uz Antarktiku. Brauciens suņu pajūgā pa septītā kontinenta sniegotajiem plašumiem ir piedzīvojums, kuru N. D. Vons atceras visu savu mūžu.

Tiklīdz ASV iesaistījās Otrajā pasaules karā, viņš brīvprātīgi piesakās dienēt armijā. N. D. Vons piedalās avārijās cietušo meklēšanā un glābšanā: apmāca cilvēkus un dresē suņus pārdrošu glābšanas operāciju veikšanai… Grenlandē izglābj «Pazaudētās eskadriļas» iznīcinātāju lidotājus un bumbvedēju pilotus… viens pats atgriežas pie avarējušajām lidmašīnām un ienaidnieka deguna priekšā izved īpaši slepenu mērķa meklēšanas ietaisi… Pēc demobilizēšanās N. D. Vons joprojām alkst pēc piedzīvojumiem – un tie neliek uz sevi gaidīt. Viņa bizness cieš krahu, laulība izjūk, un N. D. Vons paliek bez graša kabatā. Viņš dodas uz Aļasku un sāk dzīvi no jauna: par vēdera tiesu tīra sniegu… izveido suņu pajūgu… veselas trīspadsmit reizes piedalās slavenajās Iditarodas suņu pajūgu skriešanās sacensībās… ielavās prezidenta Dž. Kārtera inaugurācijas parādē… māca Romas pāvestu Jāni Pāvilu II braukt ar suņu pajūgu…

Visu šo laiku N. D. Vons sapņo kādu dienu atgriezties Antarktikā un uzkāpt savā vārdā nosauktajā kalnā. Viņš trīs gadus gatavojas šim pasākumam, vāc līdzekļus, lidmašīnas katastrofa gandrīz sagrauj viņa ieceri… un 1994. gada decembrī piepilda savu sapni. Trīs dienas pirms savas astoņdesmit devītās dzimšanas dienas Normens D. Vons piepildīja kādu senu sapni: viņš uzkāpa Vona kalnā. Šis kalns ir 10 300 pēdu augsta Antarktīdas smaile, kuru Vona vārdā nosaucis admirālis Ričards Īvlins Bērds.

Visu mūžu Normens Vons ir darījis to, par ko citi uzdrīkstas tikai sapņot, un šis ir viņa kārtējais piedzīvojums. Šajā grāmatā N. D. Vons atskatās uz savu dzīvi un garajā mūžā piedzīvotajiem galvu reibinošajiem panākumiem un rūgtajām sakāvēm.

Viņa kredo ir ļoti vienkāršs: «Ja tu dzīvo kā jauneklis, tad tu nenoveco.»

«Normens Vons iemieso sevī piedzīvojumu meklētāja un dzīves baudītāja garu, kāds cilvēkam piemīt jebkurā vecumā. Neuzmācīgie, vaļsirdīgie un aizraujošie N. Vona memuāri liecina, ka neskarto zemju apguvēja un atklājēja dzirksts šajā vīrā kvēlo tikpat dedzīgi, kā tas bija admirāļa Bērda un komandiera Pīrija laikos.»

Gilberts M. Grovners,
National Geographic Society prezidents un priekšsēdētājs

55 melnbalti attēliLasītāju vērtējums


  Armands   2010. gada 12. februārī

Super!
Ļoti laba grāmata!


  Spruža   2009. gada 8. novembrī

Ļoti laba grāmata. Perfekta! Izlasi un nebūsi vīlies/usies.


  May   2009. gada 29. oktobrī

Grāmatu, manuprāt, ir sarakstījis ļoti brīnišķīgs un unikāls cilvēks, kura dzīves stāsts iedvesmo un aizrauj. Grāmatu izlasījusi divu dienu laikā un noteikti varu teikt, ka tā ir viena no labākajām grāmatām kādu es esmu lasījusi un tā atstāja neaprakstāmi pozitīvu un iedvesmojošu iespaidu uz mani. Grāmatas nosaukums "Piedzīvojumi- mans mūzš" vispilnīgāk arī raksturo grāmatas saturu, Normena D. Vona (Norman D. Vaughan) dzīves stāstu.


  Jurģis   2009. gada 1. februārī

Varbūt vainīgs tas, ka viņš šo grāmatu rakstīja jau vecs vīrs būdams, kad domas mēdz pīties, bet nedaudz sabojā savu fantastisko stāstījumu ar bezjēdzīgi daudz lasītājam šķietami nevajadzīgiem faktiem. Bet protams - cepuri nost viņa priekšā...


  forts   2008. gada 19. augustā

super


  kluss   2004. gada 8. martā

Vienīgā šīs sērijas grāmata, kuru nespēju izlasīt līdz galam.


Mans vērtējums

Mans vārds:

Cik augstu vērtēju šo grāmatu? (1-5) 1 2 3 4 5

(Pret spameriem) Cik ir viens plus viens (vārdiem)?

Komentārs:


Komentāri, kas neattiecas uz grāmatu, var tikt rediģēti vai dzēsti.